Üye Takip

Faydalı Bilgiler

Üye Takip

Üye Takip Sistemi, Spor salonları, Fitnes Centerlar ve Kulüp üyelerinin, üyelik alanlarına girişlerini sınırlama ya da kimin hangi alanı ne kadar kullandığı gibi bilgileri raporlama isteğinden ortaya çıkmış bir sistemdir.

 

Üyelik gerektiren kuruluşlarda üye takibi için tasarlanmış sistemler bulunmakla birlikte bu tür sistemler üyenin sadece muhasebe kayıtlarını tutar. Fakat bu sistemlerde üyenin her yaptığı hareket ve aldığı her hizmet insan eliyle bilgisayar ortamına aktarılır. Üyelerin kullanım alanlarını ve aldıkları hizmetleri her zaman insan unsuruyla takibi kolay olmamaktadır. Bazen her üyenin başına bir görevli vermek bile gerekebilir. Bu insan emeğinin büyük oranda kaybına neden olmaktadır. Bu takibi insanlar yerine elektronik cihazlara bırakmak her zaman daha verimli olmaktadır.

 

Üye takip sisteminde, kart ya da parmak izi okuyucular yardımıyla üyelerin girmek istediği alanlar anlık olarak bilgisayar yazılımına aktarılır. Yazılım, veritabanına bakarak üyenin o alana giriş yetkisi var mı kontrol eder. Kişinin giriş yetkisi varsa girişe izin verir yoksa vermez. Veyahut eğer üye kontör satın almışsa üye olmadığı alanlara giriş için bu kontörlerinden düşerek de izin verilebilir. Tüm bu işlemleri sistem otomatik olarak yapar ve herhangi bir insan kaynağına ihtiyaç duymaz.

 

Fitness salonu takip

Sistem otomatik olarak verileri cihazdan aldığı için ve her türlü ayrıntı kolayca takip edebildiğinden, üyelerin en çok neyle meşgul olduğu nelere merakı olduğu gibi bilgi ve istatistikler raporlar yardımıyla tespit edilebilir. Bu bilgilerden yararlanarak kuruluş üyelerine daha yararlı hizmetler sunabilir.

 

Üye takip sistemindeki mesaj servisiyle üyelere güncel mesajlar göndermek de mümkündür. Yazılım içindeki SMS servisiyle üyelerin daha önceden kaydedilen telefon numaralarına anlık olarak mesaj ya da önceden planlanmış mesajlar göndermek mümkündür. Örneğin resmi, dini bayram günlerinde ve kandil gecelerinde üyelere mesaj göndererek o günü kutlamak ya da kişiye özel doğum gibi ve benzeri günlerde mesajla onları hatırladığını göstermek kuruluş üyelerine her zaman iyi bir jest olacaktır.

 

SMS servisi sayesinde tüm üyelere her an ulaşmak mümkün olacağından indirim ve kampanyaları her üyeye bildirmek oldukça kolay olacaktır. Ayrıca üyelerin ilgi alanlarına uygun yeni etkinlikler tertip edildiğinde SMS servisi yardımıyla bu tür duyurular yapılabilir. Yine SMS servisinin en çok işe yarayacağı alan, üyelerin ödeme tarihlerinin yaklaştığı ya da ödeme tarihi geçtiği bilgisini mesajla göndermektir. Böylece üye, ödeme tarihinin geldiğini bilmiyordum gibi bahaneler üretemeyecektir.

 

Spor salonlarında müşterilerin giriş çıkış takibi için kullanılan turnikelerimiz tamamen paslanmaz çelikten üretilmiştir. Spor salonu turnikeleri tek yönlü ve çift yönlü olarak kullanılabilir. Fitness salonu turnike sistemleri istenirse parmak izi okuyucu, kart okuyucu ve istenirsede yüz tanıma cihazlarıyla entegreli çalışabilir. Spor merkezi üye takip turnikelerinin üzerinde geçiş yönünü gösteren ok işaretleri bulunmaktadır. %100 yerli sermaye ile üretilen dekoratif turnike modellerimizi, spor salonunuzun tasarıma göre seçebilirsiniz. Yoğun giriş çıkış temposuna uyumlu olup Türkiyenin her noktasında satış ve servis ağı mevcuttur.

Paylaş

Faydalı Bilgiler