Pdks Sistemi Nedir?

Faydalı Bilgiler

Pdks Sistemi Nedir?

Personel takip sistemi, firmalarda çalışan işçi ve idari kadronun kartla, parmak iziyle yahut yüz tanıma sistemi aracılığı ile takip edilmesini sağlar. Personel takip cihazından gelen datalar personel takip programında işlenerek anlamlı raporlar haline getirilir. Enka’yı rakiplerinden ayıran en önemli unsur; personel takip cihazlarını kendisinin ithal etmesi ve yazılımlarıda kendi bünyasinde müşterinin isteğine göre yazarak uyarlamasıdır. Personel takip sisteminin çeşitleri şunlardır.

YÜZ TANIMALI PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Giriş-çıkışın uygun olduğu bir duvara, turnike sistemi üzerine yahut kapı girişlerine takılan yüz tanıma terminallerine çalışan tüm personellerin yüzleri tanıtılır. Hangi yüz tanıma cihazından geçiş yapılacak ise tanıtılan yüzler network üzerinden hedef cihazlara kopyalanır. Yüzü daha önceden tanıtılmış personel yüz tanıma cihazına yüzünü okuttuğu anda cihaz onu tanıyarak yetki seviyesine göre giriş yahut çıkış saatini dahasonra personel takip sistemi programı tarafından istenildiğinde göndermek için kaydeder. Şuan en yaygın ve sorunsuz sistemlerden olan personel yüz tanıma sistemi, temas olmadan çalıştığı için kolay kolay arıza çıkarmaz. Personelin yüzünün 3/5 i değişmiş, deforme olmuş, yahut gizlenmesi durumunda bile sorunsuz olarak çalışır.

PARMAK İZİ PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Parmak izi okuyuculara bir kişinin 3 parmağıda tanıtılabilir. Parmaklardan biri okumazsa yahut deforme olursa kalan 2 seçenekten biri kullanılarak geçiş yapılabilir. Parmak izi personel takip sistemine tanıtılan parmak izleri istenirse TCP/IP üzerinden kaçtane cihaz varsa onlara gönderilebilir. Kart okutma sistemine göre en büyük avantajı başkasının yerine kartı okutmayı engellemesidir. Parmak izi okuma sistemi fiyatı, parmak izi okuyucunun tarama çözünürlüğü, tamıma kapasitesi, ekranı ve bilgisayara bağlantı şekline göre değişmektedir.

PERSONEL TURNİKE SİSTEMİ

Personel geçiş turnikeleri, personellerin işe giriş ve çıkışlarında kalabalığın doğru ve en hızlı şekilde geçiş yapmalarını kolaylaştırır. Personel turnike sistemi, paslanmaz çelikten imal edilmiş olup iki ayaklı ve tek ayaklı modellere sahiptir. Hem giriş hemde çıkış olarak kullanılabilen personel turnikeleri paslanmaz çelikten %100 yerli sermayeli fabrikamızda üretilmektedir. Personel takibi için en uygunu tripod turnike ve hızlı geçiş turnikesidir. Tripod turnikeler 3 kollu olup sadece bir kişinin geçebileceği şekilde üretilmiştir. Hızlı geçiş turnikeleri ise yana kayan iki kanattan oluşmaktadır.

Paylaş

Faydalı Bilgiler